top
logo
LatvianRussian (CIS)English (United Kingdom)Deutsch (Deutschland)

Iesakām

constructionworkers Zini darba tiesības! Esi drošs!


LCA raksti
Atskats 2014.gada 20.decembrī PDF Drukāt E-pasts
Ceturtdiena, 08 oktobris 2015 18:37

 
Vienlīdzība mobilitātē PDF Drukāt E-pasts
Otrdiena, 06 oktobris 2015 06:25

2015. gada 29. Septembrī, projekta “Vienlīdzība mobilitātē – atbildīga darba tirgus migrācija Eiropas Savienībā” VS/2015/0012 ietvaros tika organizēta starptautiska apaļā galda diskusija par darba ņēmēju norīkošanu darbam citās Eiropas Savienības valstīs.
Pasākuma īpašie viesi bija arodbiedrību konfederāciju pārstāvji no Francijas - General Confederation of Labour (CGT), Spānijas Independent Trade Union of workers of Madrid, un Rumānijas – National Trade union Confederation Cartel Alfa.
Apaļās galda diskusijas mērķis bija apmainīties ar pieredzi darba ņēmēju norīkošanā un norīkoto darba ņēmēju būtiskākajām problēmām starp dažādām Eiropas Savienības valstīm.
Par situāciju darbinieku norīkošanā, Latvijas Būvniecības nozarē, iepazīstināja Latvijas Celtnieku arodbiedrības projektu koordinators Mārtiņš Dunskis. Aktīvu dalību pasākumā ņēma arī valsts institūciju - Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras, Valsts ieņēmumu dienesta un Valsts Darba Inspekcijas pārstāvji, kas informēja par dokumentāciju, kāda nepieciešama norīkojot darbiniekus, kā arī dodoties strādāt uz citām Eiropas Savienības valstīm, par kārtību, kādā jāmaksā nodokļi darbinieku norīkošanas gadījumā, kā arī par tipiskākajām norīkoto darbinieku problēmām kopumā.

Lasīt tālāk...
 
Intervija ar Pēteri Druķi PDF Drukāt E-pasts
Trešdiena, 30 septembris 2015 14:13

Savulaik likvidētā Būvniecības valsts kontroles biroja nepieciešamību skaidri parādīja Zolitūdes traģēdija.
Tas tika atjaunots pērn un tieši rīt aprit biroja pirmais darbības gads. Kas paveikts šajā laikā – to jautāsim biroja direktoram Pēterim Druķim.

Avots: Rīta Panorāma 30. septembrī

 
Strādāšana bez darba līguma - pieredzes trūkums vai vēlme vairāk nopelnīt? PDF Drukāt E-pasts
Trešdiena, 30 septembris 2015 13:50

Katrs piektais jeb 21% jauniešu vecumā no 15 līdz 25 gadiem būtu gatavi atteikties no oficiāla darba līguma apmaiņā pret lielāku darba algu, tā liecina Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) veiktās aptaujas dati. Tāpat šajā aptaujā secināts, ka 45% respondentu paļautos uz darba devēja solījumiem un sāktu darbu bez līguma. Lai noskaidrotu šādu lēmumu cēloņus un sekas, kā arī uzzinātu, kas ir darāms lietas labā, lai topošie darbinieki būtu izglītoti darba tiesību un darba aizsardzības jautājumos, skatieties TVNET diskusiju ar LBAS juristu un konsultantu darba tiesisko attiecību jautājumos Kasparu Rācenāju un LCA (Latvijas Celtnieku arodbiedrība) projektu koordinatoru un LBAS jauniešu padomes locekli Mārtiņu Dunski.

Avots: Tvnet TV | Pievienots: 29. septembris, 2015

 
Izdots pētījums par LCA un Norvēģu arodbiedrības Fellesforbundet sadarbību PDF Drukāt E-pasts
Piektdiena, 25 septembris 2015 13:58

 
« SākumsIepriekšējā12345678910NākamāBeigas »

10 lapa no 36

Mūsu partneri


bottom

Designed by Eif